Výhody a prednosti výsuvných markíz!

Výsuvné markízy patria v súčasnosti k obľúbeným spôsobom ako zatieniť či zastrešiť terasu, záhradné sedenie či väčšie balkóny a lodžie. Podmienkou kvalitnej výsuvnej markízy je veľmi pevná a odolná konštrukcia, pretože sa často jedná o väčšie plochy.

Neodmysliteľnou výhodou je výsuvných markíz je prekrytie rôznych plôch, pričom väčšia šírka, ako aj možnosť vysunutia danej markízy je tým pevnejšia, čím väčšiu plochu zakrývajú.  Jedným z dôvodov, prečo sa výsuvné markízy tešia v posledných rokoch mimoriadnej obľube je aj rozsiahla ponuka farieb a rôznych vzorov, vďaka čomu sa nemusíte báť, že nezoženiete markízu, ktorá by ladila tak s fasádou vášho domu, ako aj so samotným záhradným sedením či reštauračnou záhradkou. Väčšina látok sa vyznačuje farebnosťou stálosťou, ako aj odolnosťou voči dažďu a stekajúcej vode.

Výsuvné markízy patria medzi najobľúbenejšie a najpredávanejšie typy markíz. Funkčnosť výsuvných markíz môže spočívať v elektrickom pohode, no menej nároční zákazníci sa často uspokoja aj s mechanickým pohonom, ktorého výhodou je nenáročná obsluha. Ak patríte medzi tých náročnejších, výsuvné markízy na elektrický pohon budú pre vás ideálnym riešením. Rozhodnúť sa môžete tak pre markízu, ktorej pohon je zasunutý v navíjacom valci, čo umožňuje pohodlnejšie vysúvanie a zasúvanie markíz. Obľúbená je aj slnečná a veterná automatika, ktorá zabezpečí automatické vysúvanie v závislosti od intenzity slnečných lúčov a sile vetra.