Klasické rolety trochu inak

Vadia vám slnečné lúče? Zatiahnite rolety! Po rokoch, keď interiérom kraľovali chladné technické žalúzie, sú opäť v kurze textilné rolety. A nie hocijaké, ale s elegantnými i pestrými detailmi, ktoré sa významným spôsobom podieľajú na vzhľade miestnosti.

Látkové rolety sú vhodné pre plastové, hliníkové aj drevené eurookná. Montujú sa priamo do okenného krídla a ovládať ich môžete šnúrkou, retiazkou, pružinou alebo elektricky, a to aj na diaľku. Doplniť sa dajú ešte o časové a svetelná čidlá, ktoré stiahnu rolety v požadovanú dobu, aj keď nebudete doma.

Nadčasovým typom môžu byť aj farebné sťahovacie rolety so vzorom zhodným s ostatnými dekoračnými látkami v interiéri. A deti zase uvítajú rolety s rozprávkovými motívmi. Používajú sa samostatne alebo v kombinácii so záclonami či závesmi.

Ľahko sa udržujú, stačí nasucho látku očistiť vysávačom. Výhodou je tiež jednoduchá konštrukcia, nízka cena, výber orientačne zo 150 typov a vzorov látok či možnosť individuálnych potlačí.

Menej známou obdobou klasických roliet sú rímske rolety, ktoré sú vodorovne riasené. Obzvlášť pekne budú pôsobiť v interiéroch zariadených v retro štýle. Môžu byť šité ako jednoduché a priehľadné alebo ako podšité a bohato zdobené.

Rolety  v posledných rokoch zažívajú znovuzrodenie a časy slávy ako kedysi. Samozrejme, že dnešné rolety prešli trochu obmenou oproti svojim predchodcom..