Podľa čoho si vyberať exteriérové rolety?

Exteriérové rolety sú spoľahlivou ochranou pred slnečným žiarením prenikajúcim cez okno do interiéru. Zachytávajú totiž slnečné lúče ešte pred dopadom na sklo, vďaka čomu efektívne chránia váš domov či inú stavbu hlavne počas letných horúčav. Exteriérové rolety sú vyrobené z kvalitných materiálov, vďaka čomu sú schopne prekonať aj nepriaznivé poveternostné podmienky.

Najčastejšie možno nájsť exteriérové rolety vyrobené z hliníka alebo plastu.

Hliníkové exteriérové rolety ponúkajú vyššiu kvalitu vďaka dlhšej životnosti a vyššej odolnosti. Viaceré modely hliníkových roliet obsahujú automatické ovládanie na vypínač alebo diaĺkové ovládanie. Okrem toho zaiste oceníte aj ich praktickosť, keďže pri ich montáži do okna sa dokážu prispôsobiť jeho veľkosti, a tak nie je potrebné ich dodatočne upravovať. Okrem ďalších benefitov sú hliníkové exteriérové rolety veľmi spoľahlivé aj pri udržiavaní tepla v miestnosti. Vďaka polyuretánovej pene, ktorá vypĺňa hliníkové lamely, má tento model externých roliet výborné termoizolačné vlastnosti. Niektoré modely navyše obsahujú aj vstavanú sieťku proti hmyzu, ktorá vás ochráni pred neželanou prítomnosťou múch či komárov.

Plastové exteriérové rolety zaujmú hlavne svojou cenovou dostupnosťou. Síce sú z hľadiska životnosti a odolnosti menej spoľahlivé ako hliníkové rolety, dokážu poskytnúť rovnaké funkcie. Pre plastové rolety je navyše príznačné, že sa hodia na všetky typy okien a takisto dokážu zabrániť úniku tepla, vďaka čomu ušetríte množstvo energie, ktorá by sa spotrebovala na klimatizáciu a kúrenie.