Vieme, prečo by ste si mali kúpiť vonkajšie žalúzie

Nielenže chránia naše okná pred silným slnkom a nás pred neznesiteľným teplo, ale poskytujú ochranu aj pred nevľúdnym počasím. Vonkajšie žalúzie. Ak sa chcete v lete chrániť pred neznesiteľným teplom, mali by ste pouvažovať o ich inštalácii.

Vonkajšie žalúzie patri medzi majiteľmi bytov alebo rodinných domov k najobľúbenejším tieniacim prvkov. Spája sa v nich totiž niekoľko výhod. Napríklad vďaka nim dochádza k plynulej regulácii prirodzeného osvetlenia miestnosti, a to tým, že dokážu zachytiť aj priame slnečné lúče.

Ochrana proti nepriaznivému počasiu

Ako sme už v úvode spomenuli, chránia tiež naše okná, a to tak, že nedovolia dažďu, snehu či prachu, aby okná až tak veľmi zašpinili. Nezabúdajte však občas vyčistiť aj samotné žalúzie, aby sa práve ony nestali príčinou špinavých okien.

Veľmi vkusný doplnok

Veľkou výhodou vonkajších žalúzií je aj to, že ich môžete prakticky použiť pri akomkoľvek objekte. Môžete ich prispôsobovať aj farebným kombináciám, takže z nich môže vzniknúť veľmi vkusný doplnok do exteriéru.

Najobľúbenejšie sú horizontálne žalúzie

Najviac obľúbené a využívané sú horizontálne žalúzie, ktoré zabraňujú nežiadúce tepelné zisky, no zároveň plynule regulujú prirodzené osvetlenie interiéru. Horizontálne vonkajšie žalúzie sa používajú najmä v rodinných domoch.  Mnohí sa pri rozhodovaní sa o vonkajších žalúziách obávajú toho, že budú hlučné v prípade silného vetra. Pri niektorých druhoch je však na lamelách zalisované PVC tesnenie, ktoré tak zabraňuje priamemu kontaktu kovu s kovom.

Pri výbeber vonkajších žalúzií si dajte naozaj záležať, pretože práve na nich spočinie zrak každého okoloidúce a vyvolajú v ňom dojem. Či bude zlý, alebo dobrý, záleží len na vás.