Štyri dôvody, prečo mať na oknách žalúzie

Žalúzie patria medzi najobľúbenejšie tieniace prvky majiteľov bytov či domov. A opodstatnene. Nielenže nás ochraňujú pred občas dotieravým slnkom, ale i nepríjemným teplom. Vonkajšie žalúzie navyše poskytujú ochranu pred zlým počasím aj našim oknám. A to je len zlomok z toho, čo nám žalúzie poskytujú. Presvedčte sa sami.

 1. Poskytujú ochranu oknám

  Ako sme už spomínali, vonkajšie žalúzie poskytujú ochranu aj oknám. Ich ochrana pritom spočíva v tom, že nedovolia dažďu, snehu či iným výtvorom zlého počasia znečistiť okno. Samozrejme, občas je potrebné vyčistiť aj samotné žalúzie, aby práve ony neboli dôvodom zašpinenia okien.

 2. Hodia sa kdekoľvek

  Kamkoľvek žalúzie dáte, vždy tam perfektne sadnú. Najčastejšie ich ľudia využívajú pri rodinných domoch, ale aj bytoch. V prípade domu môžu vonkajšie žalúzie korešpondovať s odtieňom fasády a môže z nich vzniknúť veľmi štýlový exteriérový doplnok.

 3. Horizontálne žalúzie a ich výhody

  Veľmi obľúbeným typom žalúzií sú aj horizontálne žalúzie, ktoré zamedzujú nežiaducim tepelným ziskom, ale na druhej strane regulujú aj prirodzené osvetlenie interiéru. Tento druh žalúzií sa používa najmä v rodinných domoch a jeho najväčším pozitívom je, že umožňuje prirodzené vetrania s otvoreným oknom bez toho, aby sa znížila účinnosť ochrany proti slnku.

 4. Nebojte sa hluku

  Mnohí sa pri exteriérových žalúziách obávajú hluku v prípade silného vetra. Nemusí to tak vždy byť. V súčasnosti sú už mnohé vonkajšie žalúzie vybavené odspodu zalisovaným PVC tesnením, ktoré zabraňuje priamemu kontaktu kovu s kovom. Vďaka tomu je ich prevádzka nehlučná.