Rolety nevyberajte len podľa materiálu, ale aj dizajnu a farby

Pekné bývanie nemožno vytvoriť len vhodnými kúskami nábytku, dôležité sú totiž aj správne zvolené doplnky, ktoré pomáhajú dotvoriť atmosféru. Medzi praktické a v súčasnosti aj nevyhnutné interiérové doplnky možno zaradiť aj interiérové rolety. Sú skvelým pomocníkom najmä v letnom období, kedy nám slnko páli do okien a izby sú tak zbytočne prehrievané.

Ako postupovať pri ich výbere?

Mnoho ľudí sa pri výbere roliet zameriava prevažne na materiál, z ktorého sú zhotovené. Poznáme rôzne typy roliet, netreba sa však zameriavať len na materiál, ale tiež aj na ich celkový vzhľad, na ich farbu, dizajn a podobne. Aj je váš domov vzdušný, priestranný a plný svetlých a pastelových farieb, tak by ste tomu mali prispôsobiť aj farbu roliet. Vhodné sú rolety svetlej farby, ktoré pôsobia sviežo, čisto a vzdušne.

Farby, farby a zasa farby.

U roliet prevládajú najčastejšie svetlé farby, ako biela, krémová a béžová, alebo tmavé – rôzne odtiene hnedej. Ale čo tak siahnuť po iných odtieňoch? Zaujímavo môžu pôsobiť napríklad mentolové, alebo zelené rolety a trhy dnes už ponúkajú aj dvojfarebné rolety, ktoré pôsobia veselo a hravo. Tienenie vo výraznejších farbách dokáže zaujať, preto by ste ostané doplnky mali vyberať v jemnejších tónoch.

Ak preferujete moderný štýl bývania, určite si vyberiete z roliet vo výrazných farbách, ktoré budú pútavé už na prvý pohľad. Výrazné ružové, fialové, žlté, alebo dokonca zelené rolety môžu s doplnkami v podobných odtieňoch vytvoriť moderný domov vyznačujúci sa príjemnou atmosférou. Na druhej strane – ak dávate prednosť klasike, voľte si rolety vo svetlých farbách, alebo v prírodných odtieňoch, ktoré pôsobia upokojujúco, hrejivo a pekne. Preto ak premýšľate o interiérovom tienení, určite neobíďte možnosť roliet – sú pekné, praktické a predstavujú skvelý interiérový doplnok.