Získajte moc nad svetlom a tieňom vo vašej domácnosti

Áno, slnkom zaliate miestnosti môžu pôsobiť krásne, ale niekedy túžime stlmiť ostré slnečné lúče, ktoré nie sú vždy príjemné. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako slnečným lúčom uniknúť, je využiť žalúzie, ktoré dokážu v priebehu niekoľkých sekúnd vytvoriť príjemné prítmie. V domácnostiach sa často využívajú vnútorné žalúzie, ale dnes sa už veľmi často stretávame aj v vonkajšími exteriérovými žalúziami.

Vonkajšie žalúzie sú vhodnou voľbou

Chránia naše domácnosti pred svetlom, ale aj pred teplom a zároveň dokážu ochrániť okná pred rôznymi vplyvmi počasia – pred prudkým dažďom, vetrom, alebo pred krúpami. Aj to sú hlavné výhody vonkajších žalúzii, ktoré možno využiť pri každom type okien. Tento tieniaci prvok umožňuje plynulú reguláciu prirodzeného osvetlenia tým, že zachytáva priame slnečné lúče.  Vďaka vonkajším žalúziám je okno chránené zvonku a tiež je menej znečistené.

Využívajú sa najmä v rodinných domoch

Mnoho domácností má najlepšie skúsenosti práve s týmto typom tienenia. Možno ich inštalovať pri novostavbách, ale tiež aj v už zabývaných domoch. Ich veľkou výhodou je aj to, že sa vyrábajú v rôznych farebných vyhotoveniach a tak je možné si zvoliť odtieň, ktorý sa bude hodiť aj k fasáde domu, okenným. Vonkajšie žalúzie sa najčastejšie vyrábajú z PVC, ale na trhu už dnes nájdete aj výrobky z hliníka, alebo z dreva.

Vonkajšie žalúzie teda so sebou prinášajú celý rad výhod. Sú pevné, odolné, jednoducho sa ovládajú a zároveň sú aj tiché, teda sa nemusíte obávať hlučnej prevádzky. Sú skutočne bezpečné a v zatvorenom stave vytvárajú pre vaše okná ochranný štít. Je možné ich využiť pri každom okne v dome, dokonca aj pri strešných oknách, ktoré často prepúšťajú veľa svetla.