Interiérové, alebo exteriérové rolety?

Ak premýšľate, že investujete do roliet, máte možnosť si vybrať z dvoch variantov – z interiérových, alebo z exteriérových roliet. Rolety dokážu ochrániť bývanie pred neželenými pohľadmi zvonku, ale samozrejme aj pred slnečnými lúčmi, ktoré môžu byť veľmi nepríjemné. Rolety sa vyrábajú na mieru a preto si môžete byť istí, že sadnú na všetky vaše okná a sú jednoducho skvelým a praktickým doplnkom každého bývania.

Interiérové rolety sú v domácnostiach veľmi obľúbené, dotvárajú celkový interiér a pomáhajú zútulniť každé bývanie. Rolety do interiéru sa vyrábajú v rôznych odtieňoch, farbách a vzoroch a práve kvôli tomu sú také praktické. Exteriérové rolety zas so sebou prinášajú dokonalé súkromie a dostatočné zatemnenie.

Niekoľko informácií o predokenných roletách

Uvažujete nad roletami, alebo žalúziami a neviete si vybrať? Chcete vymeniť interiérové žalúzie za exteriérové rolety, ale neviete aké výhody poskytujú? Tak čítajte ďalej.

Exteriérové, alebo predokenné rolety sú vhodné do všetkých domov a bytov. Vyzerajú dobre, dopĺňajú vzhľad domu a majú aj rôzne iné pozitívne vlastnosti. Okrem tieniacej schopnosti sa vyznačujú aj dobrou zvukovou a tepelnou izoláciou, to znamená, že pri ich zatiahnutí nebude do domácnosti prenikať hluk z ulice, a pri vytápaní nebude cez okná aj vďaka roletám teplo unikať. Zároveň sa vyznačujú aj bezpečnostnými vlastnosťami a jednoduchou údržbou. Tento typ roliet je naozaj skvelým pomocníkom, ktorý ochráni váš domov počas letných mesiacov pred zbytočným prehrievaním.

Správny výber vnútorných, aj vonkajších roliet dokáže pozitívne ovplyvniť charakter celého domu, alebo bytu. Výrobcovia ponúkajú rôzne typy roliet, medzi ktorými si každý záujemca nájde tie, ktoré mu budú najviac vyhovovať. Správny výber materiálu a farby dodá každému bývaniu ten správny vzhľad.