Vonkajšie žalúzie sú obľúbeným spôsobom protislnečného zatienenia

Horúce a slnečné dni máme všetci radi, ale ak nám slnko páli priamo do okien, tak to býva často veľmi nepríjemné. Jednoduchým riešením bývajú v takýchto prípadoch žalúzie a v súčasnosti hrajú prím hlavne tie exteriérové, ktoré sú veľmi obľúbené. Vonkajšie žalúzie sú nielenže veľmi praktické, ale pomáhajú dotvoriť aj celkový vzhľad domu a predstavujú veľmi moderný doplnok, ktorý je vhodný na použitie vo všetkých budovách.

Najväčšie výhody exteriérových žalúzií

Ako sme už spomenuli, vonkajšie žalúzie sú neuveriteľne praktické, funkčné a účinné pri regulovaní slnečných lúčov. Zároveň však zabraňujú prístupu tepla do interiéru počas letného obdobia a v zime zas vytvárajú akúsi okennú izoláciu a neprepúšťajú teplo z interiéru von. Sklon žalúzií je možné nastaviť a tak uchrániť svoje bývanie pred zvedavými pohľadmi zvonku. Ich ovládanie je naozaj veľmi jednoduché a to pomocou šnúrky, alebo kľuky a samozrejme už existuje aj ich elektrické ovládanie, ktoré je veľmi praktické. Exteriérové žalúzie sa vyznačujú tiež aj dlhou životnosťou a takmer žiadnou údržbou.

Materiál použitý na výrobu vonkajších žalúzií

Lamely žalúzií sa vyrábajú z rôznych materiálov, za najrozšírenejšie považujeme plastové, hliníkové a drevené. Plastové sú rozšírené hlavne kvôli ich priaznivej cene, dostatočnej kvalite a širokej škále farieb, v ktorej môžu byť jednotlivé lamely zhotovené. Drevené exteriérové žalúzie sú zas klasikou, celému domu tak dávajú prírodný vzhľad, avšak o drevené lamely je potrebné sa starať a ošetrovať, aby bola ich životnosť čo najdlhšia. Hliníkové vonkajšie žalúzie sú v súčasnosti veľmi rozšírené aj vďaka priaznivému pomeru cena/výkon. Vybrať si vonkajšie žalúzie namiesto vnútorných je veľmi výhodné – ochránia okná pred prudkým dažďom, vetrom, krúpami a podobne.